Miaukot

Czyli kot gadatliwy

FUTROGRAFIA - FOTOGRAFIA ZWIERZĄT

Miaukot jest kotem niezmiernie rozmownym. Miauczy w odpowiedzi, wzywając i ponaglając. Miauczy niemalże bezustannie, z krótkimi przerwami na sen.

Jest kłębkiem rudego futra, jednak wygląda jakby ktoś ubrał go w białą bieliznę – z przodu skarpetki, z tyłu podkolanówki. Dla dodania powagi i elegancji – biały krawat.

Kocię, poza tym, że dużo mówi, jest raczej flegmatyczne i bardzo grzeczne. Ma cechy pożądane u kociego przyjaciela: jest towarzyski, wyposażony w mechanizm mruczący i lubi posłanie z ludzkich kolan. Właściwie z dowolnego elementu ludzkiego ciała, podobno na dłuższą drzemkę z entuzjazmem wybiera sobie klatkę piersiową swojego opiekuna.

Zaraz po tym jak my się poznaliśmy, Miaukot zapoznał się z Filutkiem, nieco młodszym kolegą w kolorze B&W. A może white z dodatkiem black… Panowie szybko odnaleźli wspólny język i teraz Miaukot wykorzystuje nie tylko potencjał człowieka, ale także całe dobrodziejstwo wynikające z kociego towarzystwa. Wspólna zabawa najlepsza jest wtedy, gdy wszyscy w kamienicy śpią, a tupot kocich łapek najlepiej brzmi na drewnianym parkiecie.

MiaukotMiaukotMiaukotMiaukotMiaukotMiaukotMiaukotMiaukotMiaukotMiaukotMiaukotMiaukotMiaukotMiaukotMiaukotMiaukotMiaukot