Malwinka

Makrodelikatny mikrokot

FUTROGRAFIA - FOTOGRAFIA ZWIERZĄT

Jej imię nie pochodzi od rośliny zwanej malwą, jest to jedno z przyjętych u ludzi imion – Malwina.

Kiedy na nią patrzę, widzę piękny i delikatny kwiat. Kwiat czarujący, ale bardzo kruchy. Jego płatki są aksamitne w dotyku, ale zdane na los, pogodę i niepogodę. Malwy to rośliny o długich i mocnych łodygach. Malwinka jest jak kwiat na tej łodydze, drobna i przywiązana do tego, co zapewnia jej bezpieczeństwo. Tą łodygą jest dla niej człowiek.

Dlaczego jest zdana na człowieka? Malwinka nie widzi. Straciła jeden ze zmysłów, który pozwala postrzegać otoczenie. Potrzebuje czujnej uwagi człowieka, ale nie przeszkadza jej to być kotem radosnym, spragnionym zabaw i kontaktu z ludźmi.

Jest młodym kotem, dlatego przeważające u niej cechy to ciekawość i potrzeba wszędobylstwa. Brak sprawnych oczu jej w tym zupełnie nie przeszkadza. Codziennie przemierza wydeptane już ścieżki, wędruje po terenie jej znanym, a także zagląda w nieznane dotąd zakamarki. Potrafi znaleźć się w najmniej spodziewanym miejscu w domu – na najwyższej półce czy pod najniższym meblem. Skąd u kotów umiejętność przyjęcia kształtu otworu czy szpary, przez którą przechodzą?

Trójkolorowa dziewczyna jest łasa na dotyk, chętnie towarzyszy człowiekowi, potrzebuje jego obecności. Gdy słyszy człowieka – jego głos lub kroki – zaraz jest w pobliżu, gotowa na czułości, mrucząca najgłośniej jak potrafi. W geście zaufania wystawia do świata swój okrągły brzuch. Prawdziwy z niej asystent ludzkich czynności: raz jest przy nogach niczym pies, innym razem na ramieniu przypominając papugę.

Czy kot zdaje sobie sprawę ze swojej niepełnosprawności? Nie wiem. Wiem natomiast, że Malwinka ma najlepszą opiekę i takich ludzi, którzy zapewnią jej wszystko, czego tylko potrzeba kotu do szczęścia. Zjawiskowy kwiat wspierany przez stabilną łodygę.

Opiekunowie Malwinki o sesji:
Odwiedzili nas bardzo, bardzo mili goście chcący nam pomóc i robiący piękne zdjęcia!!! Dziękujemy!!!!

MalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinkaMalwinka